PODYPLOMOWE STUDIA TEOLOGICZNO-KATECHETYCZNE W LEGNICY 2019/2020

TEOLOGICZNO-KATECHETYCZNE
W LEGNICY

CEL STUDIÓW

Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne umożliwiają uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii we wszystkich typach szkół z wyjątkiem szkół specjalnych (Porozumienie z 3 kwietnia 2019 roku).

Słuchacze otrzymują indeksy Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Mogą również korzystać z bazy naukowo-dydaktycznej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

CZAS TRWANIA

Studia trwają cztery semestry (dwa lata). Zajęcia odbywają się w soboty
w Diecezjalnym Centrum Edukacyjnym w Legnicy (Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1).

OPŁATY

Opłata wynosi 1550 złotych (za jeden semestr).

Rekrutacja na pierwszy rok trwa do dnia 20 września 2019 roku.

WYMAGANE DOKUMENTY

• podanie i formularz osobowy (pdf) – prosimy wydrukować dwustronnie,

• życiorys,

• 3 fotografie (podpisane),

• opinia proboszcza miejsca zamieszkania (dodatkowo może być również innego duszpasterza),

• metryka chrztu,

• odpis dyplomu ukończenia szkoły wyższej lub zaświadczenie o zaliczeniu 4 roku studiów,

• osoby zakonne – zezwolenie od władz kościelnych,

• osoby zamężne (żonate) – świadectwo ślubu kościelnego

ZAPISY

Zgłoszenia należy kierować
do Sekretariatu Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej:

• telefonicznie pod numerem tel. 76/ 72 44 118
    (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00)

• e-mailowo: katechetyczny@diecezja.legnica.pl

• osobiście (Legnica, ul. Jana Pawła II 1,
    od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00).

• Dokumenty do pobrania