DOLNOŚLĄSKA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 W BOLESŁAWCU

Nowy rok szkolny 2019/2020 na Dolnym Śląsku został uroczyście zainaugurowany w Bolesławcu. Połączony był z otwarciem nowej siedziby Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych. Na uroczystość przybyła Wiceminister Edukacji Narodowej Marzena Machałek, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, a także Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. Obecni byli przedstawiciele sejmu i senatu, władz lokalnych oraz liczne grono zaproszonych gości.

Inauguracja rozpoczęła się w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej, gdzie Mszy św. w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców przewodniczył Biskup Marek Mendyk - Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

Druga część spotkania odbyła się na terenie nowej siedziby Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych przy ul. Bankowej. Po przemówieniach Biskup Marek Mendyk poświęcił budynek szkoły, dokonano również symbolicznego przecięcia wstęgi.

Od tego dnia uczniowie tej placówki będą się uczyć w nowych, bardzo nowoczesnych i dostosowanych do ich potrzeb warunkach.

Obszerna relacja z uroczystości na stronie Niedzieli legnickiej oraz Radia Plus Legnica (www.legnica.fm).

ks. Waldemar Wesołowski

(źródło: niedziela.diecezja.legnica.pl)