IX TYDZIEŃ WYCHOWANIA W POLSCE (15-21 WRZEŚNIA 2019)

IX Tydzień Wychowania będzie obchodzony w dniach od 15 do 21 września 2019 roku. Mottem są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38). Prawdopodobnie nie spodziewali się tego, że konsekwencją postawienia takiego pytania będzie radykalna zmiana ich życia. Jednym z celów, jakie stawiają sobie wychowawcy, jest pokazanie wychowankom, gdzie będą mogli znaleźć odpowiedzi na ważne dla nich pytania. Uczniowie rozpoczęli rozmowę z Jezusem i stało się to dla nich początkiem zupełnie nowej drogi. Jak doprowadzić naszych wychowanków do tego, by kierowali swoje pytania do Jezusa i u Niego szukali rozwiązania swoich problemów?

Do każdej parafii zostały przekazane materiały, mające stanowić pomoc w owocnym przeżyciu czasu modlitwy i refleksji wokół problemów związanych z wychowaniem dzieci i młodzieży. Tydzień Wychowania będzie poprzedzony listem pasterskim Episkopatu Polski zatytułowanym „Zamieszkać razem z Jezusem”. Pozostaje on do duszpasterskiego wykorzystania w niedzielę 1 lub 8 września br. List jest dostępny m.in. na stronie Diecezji Legnickiej:

Szczegółowe informacje i materiały na Tydzień Wychowania można odnaleźć na: www.tydzienwychowania.pl

Zachęcamy do odwiedzenia tej strony, a przede wszystkim do skorzystania z dostępnych na niej materiałów.