OBCHODY XIX DNIA PAPIESKIEGO W LEGNICY Z UDZIAŁEM DIECEZJALNEJ RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

Tegoroczny XIX Dzień Papieski będziemy obchodzili w niedzielę, 13 października pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Punkt wyjścia stanowi książka św. Jana Pawła II pod tym samym tytułem. Treść książki i czas, w którym będziemy przeżywać XIX Dzień Papieski, zachęcają, aby w podejmowanej refleksji zatrzymać się nad:

• I Pielgrzymką św. Jana Pawła II do Ojczyzny (2-10 czerwca 1979 roku);

• Osobą Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Papież Franciszek poucza, że: Dobrze jest pamiętać (…) o tych wszystkich braciach na przestrzeni dziejów, którzy byli pełni radości, pełni niezmordowanej odwagi w głoszeniu Słowa oraz zdolni do wielkiej wytrwałości. (…) nie mówmy, że dzisiaj jest trudniej; jest inaczej. Dlatego uczmy się od świętych, którzy nas poprzedzili i stawili czoło trudnościom występującym w ich epoce. (Franciszek, Evangelii gaudium, nr 263).

W obchody Dnia Papieskiego włączają się Szkoły noszące zaszczytne imię św. Jana Pawła II oraz Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku przedstawiciele naszej diecezji wezmą udział w obchodach centralnych Dnia Papieskiego w Warszawie.

Dzień Papieski jest obchodzony w wielu ośrodkach i w różnej formie. Ma to na celu również zorganizowanie pomocy dla uzdolnionej młodzieży. Na dzień 13 października 2019 roku (niedziela) do parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy (Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, osiedle Kopernika) zostały zaproszone szkoły im. Jana Pawła II z terenu diecezji.

Program naszego wspólnego świętowania przedstawia się następująco:

godz. 11.45 – Przygotowanie do liturgii;

godz. 12.00 – Msza święta pod przewodnictwem Księdza Prałata Józefa Lisowskiego – Kanclerza Legnickiej Kurii Biskupiej;

godz. 13.15 – Poczęstunek w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II;

godz. 14.00 – Wstańcie, chodźmy! – program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Zagrodnie (katecheci odpowiedzialni: mgr Beata Gorączka, mgr Michał Hołownia);

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TYM WYDARZENIU!