ODZNACZENIA I NAGRODY Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 2019

Oficjalne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 15 października 2019 roku w Jeleniej Górze, a 18 października 2019 roku w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy. W gali wzięli udział: Ksiądz Bisikup Marek Mendyk - Biskup Pomocniczy Legnicki, Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP, Pan Jarosław Kresa - Wicewojewoda Dolnośląski, Pan Roman Kowalczyk - Dolnośląski Kurator Kurator Oświaty, Pan Janusz Wrzal - Dolnośląski Wicekurator Oświaty, Pan Tadeusz Krzakowski - Prezydent Miasta Legnicy, Pan Krzysztof Duszkiewicz - zastępca Prezydenta Miasta Legnicy, Pani Halina Elżbieta Knychalska - dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Legnicy, ks. Jarosław Kowalczyk - dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej, nauczyciele, wychowawcy, katecheci i dyrektorzy placówek oświatowych z naszego miasta, a także z powiatów: legnickiego, jaworskiego, polkowickiego, lubińskiego, głogowskiego i złotoryjskiego.

Podczas uroczystości wręczono medale i wyróżnienia zasłużonym nauczycielom. Wśród nich zostali zauważeni również katecheci.

Wręczono Medale za Długoletnią Służbę przyznane Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej:

- ZŁOTYPani mgr Ewie Weronice ALEKSIUK - katechetce z Jawora,

Siostrze mgr Danucie Dorocie KOWAL CMW - katechetce z Lubina,

- SREBRNYPani mgr Agnieszce Beacie BŁASZCZYK - katechetce z Lubina;

- BRĄZOWYSiostrze mgr Annie MIKOŁAJEWICZ ASC - katechetce z Bolesławca;

Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznany z inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej otrzymali:

Ksiądz mgr Leszek KOWALSKI - proboszcz i katecheta z Chobieni;

Pani mgr Dorota SKIBA - katechetka z Kunic.

Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznany na wniosek Dolnośląskiego Kuratora Oświaty otrzymali:

Ksiądz dr Jarosław KOWALCZYK - dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej, diecezjalny wizytator katechezy;

Pani mgr Karolina Barbara SZYMANOWSKA - katechetka z Lubina;

Pani mgr Ewa Mariola WÓJCIK - katechetka z Legnicy.

Ponadto nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty otrzymał Pan mgr Wojciech Stanisław DOBROŁOWICZ - katecheta i wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu.

Gratulujemy Nagrodzonym... Szczęść Boże!

Wydział Katechetyczny

Legnickiej Kurii Biskupiej