DZIEŃ SKUPIENIA DLA NAUCZYCIELI I KATECHETÓW POŁĄCZONY Z OBCHODAMI JUBILEUSZÓW OJCA JÓZEFA SZAŃCY (30 LISTOPADA 2019 ROKU)

Drodzy Katecheci!

Z wyrazami należnego szacunku zwracam się do Państwa z uprzejmym przypomnieniem, że dobiegający końca rok 2019 pozostaje czasem wyjątkowym dla Ojca Józefa Szańcy – zastępcy dyrektora Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej i diecezjalnego wizytatora katechezy. W czerwcu świętował bowiem 50-lecie święceń prezbiteratu, a w najbliższym czasie będzie obchodził 75. urodziny.

W związku z tymi radosnymi Jubileuszami serdecznie zapraszam na dzień skupienia dla katechetów i nauczycieli. Odbędzie się on w dniu 30 listopada 2019 roku (sobota) w Legnicy przy Placu Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1.

Program spotkania przedstawia się następująco:

• godz. 9:00 – Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Marka Mendyka;

• godz. 10:45 – konferencja w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. Wygłosi ją Ksiądz Prałat dr Marek Korgul – wikariusz biskupi ds. katechezy w Diecezji Świdnickiej;

• godz. 11:15 – benefis z okazji Jubileuszów Ojca Józefa Szańcy;

• godz. 12:30 – modlitwa, poczęstunek, zakończenie spotkania.

Wyrażam nadzieję, że skorzystają Państwo z zaproszenia i przybędą na to spotkanie formacyjne. Wskazane byłoby również zachęcenie innych Nauczycieli, Dyrektorów szkół, którzy znają Ojca Józefa, do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Podczas planowanego spotkania będzie możliwość podziękowania Ojcu Józefowi za wszelkie dobro, które dzięki Jego posłudze stało się udziałem każdego z nas. Jestem przekonany, że wielu z naszych wspaniałych Katechetów sporo zawdzięcza Ojcu Józefowi. Stańmy więc przy Nim wiernie jako rodzina katechetyczna w tym ważnym momencie Jego życia i okażmy naszą solidarność oraz jedność.

Serdecznie pozdrawiam i pozostaję w nadziei na miłe spotkanie.

P.S. Ze względów organizacyjnych proszę o potwierdzenie udziału mailowo lub telefonicznie w sekretariacie Wydziału Katechetycznego do 25 listopada br. Jeśli ktoś wybiera się z Animatorem dekanalnym jako reprezentant dekanatu, nie musi zgłaszać się dodatkowo. Uczyni to Animator.