OGÓLNOPOLSKIE BADANIE KATECHETÓW 2019

Drodzy Katecheci,

uprzejmie przypominam, że od dnia 28 października 2019 roku Wydział Teologiczny UMK w Toruniu prowadzi, za wiedzą i zgodą Księdza Biskupa Marka Mendyka - przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i w porozumieniu z ks. dr. Mariuszem Wojnowskim - dyrektorem Wydziału Katechetycznego Diecezji Toruńskiej, "Ogólnopolskie Badanie Katechetów" dotyczące sytuacji katechetów, ich funkcjonowania w środowisku szkolnym, relacji między katechetami a różnymi grupami składającymi się na  szkołę (dyrekcja, nauczyciele, rodzice uczniów, uczniowie), skuteczności prowadzonej katechizacji, miejsca religii we współczesnej polskiej szkole.

Ankieta jest jednym z produktów projektu  ,,O wolność wyznawania religii we współczesnym świecie. Przeciwdziałanie przyczynom dyskryminacji i pomoc prześladowanym na przykładzie chrześcijan.", który jest koordynowany przez zespół przedstawicieli wielu dyscyplin naukowych pod kierownictwem ks. prof. Piotra Roszaka, na zlecenie Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie.

Rzeczona ankieta jest dostępna pod linkiem: https://ankiety.umk.pl/124568/lang-pl .
Niniejsze badanie będzie dostępne w dniach 28 października - 31 grudnia 2019 r.
Bardzo zależy nam na jak najliczniejszym wypełnieniu tej ankiety przez katechetów, na wysokiej reprezentatywności badań pod względem ilościowym i geograficznym.

W razie problemów technicznych należy kontaktować się: religiousfreedomiws@gmail.com

Zachęcam katechetów świeckich, zakonnych i duchownych do wypełnienia tej krótkiej ankiety. Stanie się to pomocą w prowadzonych badaniach.

Dziękuję tym, którzy już wypełnili tę ankietę.