REKOLEKCJE ZIMOWE DLA KATECHETÓW (10-12 LUTEGO 2020)

Wydział Katechetyczny Legnickiej Kurii Biskupiej uprzejmie przypomina, że zimowe rekolekcje dla katechetów odbędą się w dniach 10–12 lutego 2020 r. w Centrum Formacji Charytatywnej - Caritas Diecezji Legnickiej przy ul. Okrzei 20 w Legnicy.

Rekolekcje rozpoczynają się w pierwszym dniu o godz. 15.00, a kończą w ostatnim po obiedzie - około godz. 14.00. Katecheta powinien wziąć udział w całości ćwiczeń. Nie przewidujemy tzw. „rekolekcji z dojazdu”. W programie przewidziana jest m.in. codzienna Eucharystia z homilią, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa, medytacja, konferencje ascetyczne, okazja do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania, a także spotkanie poświęcone aktualnym sprawom katechetycznym. Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin URYGA - dyrektor Domu Księży Emerytów im. św. Jadwigi Śląskiej, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Legnickiej.

Prosimy zabrać ze sobą śpiewniki (ew. książeczki do nabożeństwa), Liturgię Godzin, różaniec, Pismo św., notatniki i przybory do pisania. Mile widziane są instrumenty muzyczne. Na zakończenie katecheci otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w rekolekcjach formacyjno-szkoleniowych.

Udział w rekolekcjach należy zgłaszać najpóźniej do dnia 24 stycznia 2020 r. w Wydziale Katechetycznym Kurii Legnickiej: tel. (76) 72 44 118 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00 lub pocztą elektroniczną: katechetyczny@diecezja.legnica.pl

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Następne rekolekcje odbędą się w terminie: 30 czerwca - 2 lipca 2020 r. w Borowicach.