ZMARŁ KSIĄDZ PRAŁAT JÓZEF STEC Z JELENIEJ GÓRY - PLAN UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy,

że dnia 3 grudnia 2019 roku
w 71. roku życia,
w 45. roku kapłaństwa,

odszedł do Pana

ŚP. KSIĄDZ PRAŁAT DOKTOR JÓZEF STEC.

Był wieloletnim proboszczem i budowniczym kościoła pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach.

Od 1991 roku pełnił funkcję kierownika Pomaturalnego Studium Katechetycznego - filia w Jeleniej Górze, a następnie w latach 1993-2004 także wykładowcy pedagogiki oraz dyrektora Diecezjalnego Kolegium Teologicznego w Jeleniej Górze. Na przestrzeni tych lat studentami jeleniogórskiego Kolegium było 1197 osób. Wykształciło ono i umożliwiło uzupełnienie wykształcenia 351 katechetom, którzy uzyskali dyplom ukończenia. Ksiądz Prałat był promotorem wielu prac dyplomowych.

Z woli Biskupa Legnickiego podejmował też obowiązki diecezjalnego wizytatora katechezy. Zawsze troszczył się o dzieło katechizacji i wspierał katechetów i nauczycieli w ich codziennej misji. Od 2006 roku był Diecezjalnym Duszpasterzem Nauczycieli.

Podczas I Synodu Diecezji Legnickiej (2007-2012) był członkiem Komisji ds. Nauki i Wychowania Katolickiego.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

– 6 grudnia 2019 roku (piątek): godz. 17.00 – wprowadzenie trumny z ciałem do kościoła pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach; godz. 18.00 – Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Marka Mendyka, po Eucharystii czuwanie przy zmarłym do godz. 21.00

– 7 grudnia 2019 roku (sobota): godz. 10.00 – wprowadzenie ciała do kościoła pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach i modlitewne czuwanie; godz. 12.30 – oficjalne przemówienia; godz. 13.00 – Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego; bezpośrednio po Eucharystii kondukt na Cmentarz Komunalny w Jeleniej Górze-Cieplicach przy ul. Krośnieńskiej 58 i dalsza część uroczystości pogrzebowych

Prosimy katechetów o modlitwę w intencji śp. Księdza Prałata Józefa Steca, a tych, którzy będą mieli możliwość - także o udział w piątkowym pożegnaniu lub w sobotnim pogrzebie.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Wydział Katechetyczny

Legnickiej Kurii Biskupiej