IMIENINY OJCA JÓZEFA SZAŃCY

19 marca w Kościele przeżywamy radosną uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Jest to jednocześnie dzień imienin Ojca Dyrektora Józefa Szańcy, diecezjalnego wizytatora katechezy.

Święty Józef potrafił zawierzyć Panu Bogu w przeciwnościach, których było niemało. Umiał stać się darem dla Boga i dla ludzi. Był posłuszny Bogu jak kiedyś Abraham. Ponadto św. Józef był człowiekiem gorliwej modlitwy i pracy. Stanowiła ona dla niego środek osobistego uświęcania.

Życzymy Czcigodnemu Ojcu Solenizantowi Józefowi, aby poprzez swoją codzienną pracę dla dobra dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów nieustannie oddawał chwałę Bogu oraz przyczyniał się do pożytku ludzi. Niech obfitość łask od Pana Boga i opieka Matki Najświętszej wspierają Ojca w codzienności.

Jako rodzina katechetyczna zapewniamy o duchowej jedności i przekazujemy najlepsze życzenia imieninowe.