MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW W WYŻSZYM SEMINARIUM DUCHOWNYM W LEGNICY

W piątek 20 marca 2020 roku tegoroczni maturzyści Diecezji Legnickiej mieli spotkać się na Jasnej Górze, by podczas XXVII Pielgrzymki Maturzystó wspólnie modlić się o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości, dostanie się na wymarzony kierunek studiów oraz mądrość w podejmowaniu życiowych decyzji. Z powodu pandemii koronawirusa Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Legnickiej odwołano. Jednak Msza święta w intencji uczniów została odprawiona. W południe Eucharystii w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej w Legnicy przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Mendyk.

Tego samego dnia o godzinie 20:30 miała miejsce modlitwa różańcowa w intencji maturzystów. Modlitwie przewodniczył Ksiądz dr Jarosław Kowalczyk - dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej, organizator pielgrzymki maturzystów.