ODWOŁANIE WYDARZEŃ DIECEZJALNYCH

Z uwagi na zagrożenie wywołane w ostatnim czasie przez koronawirus COVID-19 i dla zachowania wszelkich środków ostrożności, które mają na celu ochronę zdrowia i życia każdego człowieka, Biskup Legnicki podjął decyzję o odwołaniu do dnia 14 kwietnia 2020 roku wszystkich wydarzeń diecezjalnych, skupiających osoby z różnych części Diecezji Legnickiej, a także spoza niej.

Na mocy tej decyzji zostają odwołane następujące wydarzenia:

• Diecezjalny Kongres Rad Parafialnych

• Spotkanie kobiet w ramach Diecezjalnego Duszpasterstwa Kobiet

• Międzyrejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

• Dzień skupienia prezbiterów z roczników 1999-2004 oraz 2011-2018

• Kurs Proboszczowski

• Kurs lektorski i psałterzystów

• Akademia Myśli Chrześcijańskiej

• III Pielgrzymka Rzemiosł w Krzeszowie

• Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

• Zjazd Doradców Życia Rodzinnego

• Sesje Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej i spotkania kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

• Spotkanie dorosłych kandydatów do chrztu

• Promocja kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej

• Diecezjalny Dzień Skupienia Instytutu Muzyki Kościelnej

• Konferencja Księży Dziekanów

• Liturgiczny kurs foto-video

• Spotkanie przygotowujące do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego

• Światowy Dzień Młodzieży w Legnicy

• Warsztaty muzyczne liturgiczno-uwielbieniowe w Legnicy

• Spotkanie Rady Katolików Świeckich

• Wszystkie zajęcia oraz dzień skupienia Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej

• Zajęcia na studiach podyplomowych PWT (od 14 marca do 25 marca)

Jednocześnie informujemy, że w najbliższą niedzielę, 15 marca, zostanie odczytana odezwa Biskupa Legnickiego dotycząca odpowiedzialnego podejścia do tego doświadczenia w naszym Kościele lokalnym. Odezwa będzie opublikowana na stronie Diecezji Legnickiej w sobotę do południa.

Legnicka Kuria Biskupia