PAMIĘTAJMY W MODLITWIE O KSIĘDZU BISKUPIE MARKU MENDYKU W DNIU PATRONALNEGO ŚWIĘTA

25 kwietnia przypada doroczne święto ku czci św. Marka Ewangelisty. Przypomina ono o potrzebie dawania świadectwa o Chrystusie. Jest to równocześnie dzień Patronalnego Święta Księdza Biskupa Marka Mendyka - wieloletniego dyrektora Wydziału Katechetycznego oraz do niedawna Biskupa Pomocniczego Diecezji Legnickiej.

Ksiądz Biskup został mianowany Biskupem Świdnickim i w dniu 23 kwietnia, w Uroczystość św. Wojciecha, dokonało się kanoniczne objęcie diecezji.

W Dniu Imienin życzymy Księdzu Biskupowi, aby składał świadectwo o Zmartwychwstałym Jezusie i odważnie głosił Jego Ewangelię w nowej diecezji, do której z woli Ojca Świętego został posłany.

Dziękujemy za 25 lat gorliwej posługi w naszej diecezji, zwłaszcza w obszarze katechezy.

Jednocześnie prosimy naszych Katechetów o modlitwę w intencji Dostojnego Solenizanta.

foto: ks. Przemysław Pojasek ("Gość Świdnicki")