KAMPANIA "MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŹAŃCU"

Szczęść Boże!

Serdecznie zachęcamy i prosimy  o przekazanie do szkół przygotowanych przez nas materiałów dotyczących  kampanii "Milion dzieci modli się na różańcu". Zachęcamy wszystkich uczestników do zapisów na stronie modlitwamilionadzieci.pl, a przede wszystkim do wspólnej modlitwy.

W tym roku 2 dni modlitwy:

Jak zapewne wiesz, co roku kampania była organizowana właśnie 18 października o godz. 9.00. Jednak z uwagi na fakt, że ta data przypada w tym roku w niedzielę, pragniemy zachęcić m.in. placówki edukacyjne do przystąpienia do akcji właśnie w poniedziałek, 19 października o godz. 9.00.

Zatem w tym roku można odmówić różaniec indywidualnie w dniu 18 października o godz. 9.00 lub połączyć się duchowo z dziećmi ze szkół, przedszkoli i innych placówek właśnie w poniedziałek 19 października o godz. 9.00.

Pamiętaj, że godzina 9.00 jest godzina umowną. Najbardziej liczy się intencja, z jaka dzieci przystępują do tej akcji.  Wiele osób dopytuje, czy mogą zorganizować różaniec o godz. 7.00 lub o 12.00. Oczywiście, że tak. Najważniejsze, byśmy duchowo zjednoczyli się tego dnia na modlitwie.

W załączeniu przekazujemy kilka istotnych plików:

• słowo wstępne o 15-edycji kampanii,

• list do dzieci przystępujących do wspólnej modlitwy w ramach kampanii,

• plakat kampanii,

• książeczkę z rozważaniami tajemnic Różańca św.

Jak możesz wykorzystać załączone materiały:

• Wydrukuj materiały i zapoznaj się z nimi

• Możesz umieścić plakat kampanii w widocznym miejscu tam, gdzie planujesz przystąpić do wydarzenia, by poinformować innych o podejmowanej akcji, np.:

- w widocznym miejscu w klasie lub sali

- na tablicy ogłoszeń w szkole lub przedszkolu

- w oknie swojego pokoju

- lub w innym wybranym przez Ciebie miejscu, gdzie pozostali będą mogli zapoznać się z wydarzeniem

• Jeśli jesteś nauczycielem lub katechetą, możesz zorganizować lekcję, na której opowiesz dzieciom o tej inicjatywie

• Jeśli jesteś osobą niezależnie podejmującą tą inicjatywę, to możesz opowiedzieć innym o niej i zachęcić do wspólnego udziału

W jaki sposób możesz włączyć się do kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”?

1. Pierwszy krok za Tobą Zarejestrowałeś się, dzięki czemu będziemy mogli policzyć, ile dzieci przystąpiło do wspólnej modlitwy w tym roku w Polsce.
    W roku 2019 do kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” zgłosiło się ponad 100 placówek (edukacyjnych, oddziałów szpitalnych, domów dziecka, parafii). Łącznie w Polsce modliło się wówczas ponad 10.000 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

2. Wejdź na nasz funpage www.facebook.com/miliondzieci i śledź informacje ws. kampanii

3. Zapisz się na wydarzenie online – 19 października godz. 9.00 http://bit.ly/MilionDzieciWydarzenieOnline
    Tego dnia będziemy transmitowali na żywo modlitwę różańcową dzieci w ramach kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” z Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach.  Każdy, kto pozostaje z dziećmi w domu lub dzieci przebywające w szpitalu, albo w innych miejscach, gdzie wspólna modlitwa może być z jakichś względów utrudniona, może połączyć się duchowo z nami poprzez transmisje online.

4. Jeśli uczestniczyłeś w kampanii w zeszłym roku, to możesz opublikować na swoim funpage’u post lub krótki filmik, który będzie zachęcał innych do włączenia się do akcji w tym roku. Oznacz nas #modlitwamilionadzieci

5. Zorganizuj modlitwę - czy jesteś placówką edukacyjną, czy niezależną grupą modlących się osób, pamiętaj o przestrzeganiu wszelkich wymogów sanitarnych i bezpieczeństwa podczas kampanii.
    Jeśli możesz, to odczytaj dzieciom przed modlitwą List do dzieci, który otrzymałeś w tej wiadomości.
    Skorzystaj z rozważań przygotowanych na ten dzień z załączonej książeczki.
    Zadbaj, by dzieci w tym dniu były zaopatrzone w Różaniec Św.

6. Oznacz nas – jeśli udokumentowałeś to wydarzenie, to możesz opublikować swoje zdjęcia lub filmiki na swoim funpage’u oznaczając nasz profil.
    Placówki i osoby, które chciałaby podzielić się swoimi fotorelacjami poprzez pocztę mailową, prosimy o nadsyłanie materiałów na adres miliondzieci@gmail.com Przesłane fotorelacje zostaną umieszczone na naszej stronie internetowej.

Po zakończeniu kampanii

Wszystkie placówki i osoby podejmujące wspólna modlitwę w ramach tej akcji, które wypełniły poprawnie formularz rejestracyjny otrzymają CERTYFIKAT za udział w tegorocznej edycji kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Pamiętajmy o licznych prośbach o modlitwę różańcową,

jakie Matka Boża Fatimska kierowała do dzieci w Fatimie

oraz o słowach o. Pio, które dały początek tej międzynarodowej kampanii:

„JEŚLI MILION DZIECI BĘDZIE MODLIŁO SIĘ NA RÓŻAŃCU,

TO ŚWIAT NAPEŁNI SIĘ POKOJEM”

ks. Paweł Antosiak

Koordynator kontaktów