XX DZIEŃ PAPIESKI W LEGNICY - PROGRAM

W niedzielę, 11 października 2020 roku będziemy obchodzili XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Młody Ksiądz Karol Wojtyła na swoje biskupie hasło wybrał zawołanie Totus Tuus. Towarzyszyło mu ono aż do powrotu do Domu Ojca. Zaczerpnął je z dzieła św. Ludwika Marii Grignion de Montfort "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny", które czytał jako dwudziestoletni młodzieniec, w czasie okupacji, pracując w kamieniołomach. Słowa Totus Tuus – Cały Twój (Maryjo) są związane z dojrzałym życiem Papieża i wyrażają Jego postawę wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji względem człowieka i całego świata. Trzeba przyznać, że życie św. Jana Pawła II było coraz pełniejszą realizacją zawierzenia Bogu przez Maryję.

W niedzielę, 11 października br. w Legnicy odbędzie się doroczne spotkanie diecezjalnej rodziny Szkół noszących zaszczytne imię św. Jana Pawła II i św. Jadwigi Śląskiej. Ze względu na obowiązujące obostrzenia oraz przepisy sanitarne tegoroczny Dzień Papieski będzie ograniczony do udziału symbolicznej (dwu-, trzyosobowej) reprezentacji uczniów z danej szkoły wraz z Opiekunem. Bardzo zależy nam jednak na tym, żeby przywieźć ze sobą sztandar.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Program spotkania (wszystko odbywa się w kościele

z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa):

• godz. 12:00 – Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy (Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, Osiedle Kopernika);

• Występ Złotoryjskiej Górniczej Orkiestry Dętej;

• Przy wyjściu z kościoła każdy Uczestnik otrzyma ciepłą przekąskę do spożycia.