SPOTKANIE FORMACYJNO-INTEGRACYJNE STYPENDYSTÓW FUNDACJI "DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA" [ONLINE] - 3/12/2020

W dniu 3 grudnia 2020 roku (czwartek) w godz. 18:00-20:00 odbyło się spotkanie formacyjno-integracyjne [online] Stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" z Diecezji Legnickiej. Uczestniczyło w nim 19 Stypendystów. Spotkanie poprowadził ks. Łukasz Nycz - koordynator ds. formacji stypendystów. Uczestniczył w nim również ks. Jarosław Kowalczyk - koordynator diecezjalny. Nad sprawnym przebiegiem czuwali Stypendyści-Studenci: Adrian Nowakowski z Diecezji Świdnickiej, który studiuje na PWSZ w Legnicy oraz Arkadiusz Cymer, także z Diecezji Świdnickiej, który studiuje informatykę w języku angielskim.

Po modlitwie i powitaniu przez ks. koordynatora Jarosława każdy Uczestnik spotkania przedstawił się, zaprezentował swoje zainteresowania i pasje oraz opowiedział, co pozytywnego daje mu czas pandemii.

Następnie ks. Łukasz Nycz wygłosił ciekawą konferencję na temat: Dlaczego warto wierzyć? Odpowiadając na to pytanie, przywołał kilka ważnych argumentów. Nawiązując do obecnej sytuacji krytyki Kościoła i duchowieństwa, także w przestrzeni medialnej, podjął następujące zagadnienia: relacja pełna miłości; Jezus wzorem niezawodności i szczerości; wierność - mieć siłę, by pokonać siebie; krzyż nadaje sens; nieskończona perspektywa, którą odkrywa wiara.

W dalszej kolejności został zaprezentowany ciekawy projekt Q&A ze św. Janem Pawłem II - młodzi pytają papieża.

W ostatniej części ks. Jarosław Kowalczyk przekazał Stypendystom bieżące komunikaty. Był też czas na dyskusję i stawianie pytań.

Następne spotkanie odbędzie się w pierwszym kwartale 2021 roku. Dziękujemy Oragnizatorom za pomysł i realizację takiego przedsięwzięcia w niecodziennych okolicznościach, a młodzieży za udział.