INFORMACJE DOTYCZĄCE DIECEZJALNEJ PIELGRZYMKI MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ 2021

Drodzy Katecheci!

Każdego roku maturzyści Diecezji Legnickiej udają się do Częstochowy, aby wziąć udział w organizowanej dla nich pielgrzymce. Podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na trwający stan pandemii i obostrzenia sanitarne, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter „zdalny”. Na Jasnej Górze weźmie w niej udział jedynie symboliczna delegacja maturzystów. Istnieje natomiast możliwość uczestniczenia w transmisji Mszy świętej.

Zdając sobie sprawę z tego, że dzień, w którym będzie odbywać się pielgrzymka, nie jest wolny od zajęć dydaktycznych, wystosowałem pisemną prośbę do Dyrekcji wszystkich szkół średnich o umożliwienie zdalnego, duchowego uczestniczenia maturzystom w transmisji z pielgrzymki. Rozpocznie się ona 19 marca 2021 roku (piątek) o godz. 11:00 i będzie trwać godzinę zegarową.

Jestem przekonany, że młodzieży potrzebny jest taki dzień w okresie wzmożonego wysiłku intelektualnego, a także przeżyć emocjonalnych związanych z przygotowaniem się do matury. Wydaje się, że zwłaszcza w tej niełatwej dla nas wszystkich sytuacji, czas przeznaczony na przeżycie o charakterze duchowym, w klimacie refleksji i wyciszenia, z pewnością będzie bardzo korzystny i przyniesie oczekiwane owoce dla tegorocznych maturzystów.

Zachęcam do włączenia się w tę inicjatywę zarówno młodzież, jak i katechetów, nauczycieli oraz wychowawców.