LAUREACI ETAPU DIECEZJALNEGO XXXI OTK

XXXI Olimpiada Teologii Katolickiej – relacja z przebiegu etapu diecezjalnego

W dniu 2 marca 2021 roku odbył się etap diecezjalny XXXI Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział 22 uczniów z 11 szkół średnich w naszej diecezji. Organizatorem tegorocznej edycji, przebiegającej pod hasłem: Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka, jest Archidiecezja Poznańska. Ze względu na trwającą pandemię uczestnicy wzięli udział w Olimpiadzie online.

Laureatami Olimpiady zostali:

• I miejsce: Natalia MOSKWA – uczennica klasy II EG w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy (50/66 pkt); katecheta przygotowujący: p.mgr-lic. Paweł OLSZEWSKI

• II miejsce: Adam TYNIEC – uczeń klasy II Tg w Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu (49/66 pkt); katecheta przygotowujący: p. mgr Adrian KOS

Zwycięzcy będą reprezentować naszą diecezję na etapie ogólnopolskim, który odbędzie się również online.

Gratulujemy Laureatom, a Katechetom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu do Olimpiady.

O wynikach pozostałych osób zostali poinformowani Katecheci.