REKRUTACJA NA PODYPLOMOWE STUDIA TEOLOGICZNO-KATECHETYCZNE W LEGNICY 2021/2022

Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne
w Legnicy

Uprzejmie informujemy, że trwa rekrutacja na Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne w Legnicy na rok akademicki 2021/2022.

Serdecznie zapraszamy!

Opiekun naukowy:

ks. prof. PWT dr hab. Sławomir Stasiak

Dyrektor:

ks. dr Jarosław Kowalczyk

Podyplomowe Studia Teologiczne/Teologiczno-Katechetyczne umożliwią:

- uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii jako drugiego przedmiotu w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych (w wyjątkiem szkół specjalnych);
- uzupełnienie przygotowania katechetycznego dla absolwentów teologii (np. brakujących przedmiotów katechetycznych oraz praktyk);

- uzupełnienie przygotowania psychologiczno-pedagogicznego;
- pogłębienie wiedzy teologicznej (dla osób, które nie są zainteresowane uczeniem religii w szkołach).

Wymagane dokumenty:

• podanie i formularz osobowy (w załączniku) - prosimy wydrukować dwustronnie,

• życiorys,

• 3 fotografie (podpisane),

• opinia proboszcza miejsca zamieszkania lub innego duszpasterza,

• metryka chrztu,

• odpis dyplomu ukończenia szkoły wyższej lub zaświadczenie o zaliczeniu 4 roku studiów,

• osoby zakonne - zezwolenie od władz kościelnych,

• osoby zamężne (żonate) - świadectwo ślubu kościelnego.

• Dokumenty do pobrania