ZMARŁA ŚP. EMILIA NOWOCIEŃ - EMERYTOWANA KATECHETKA Z JELENIEJ GÓRY

Do Domu Ojca odeszła emerytowana katechetka śp. Emilia Nowocień

22 grudnia 2021 roku do Domu Ojca odeszła wieloletnia katechetka – pani Emilia Nowocień. Przez 40 lat służyła Bogu i ludziom, katechizując w kilku jeleniogórskich parafiach. Przez ostatnie lata związana była z parafią pw. św. Judy Tadeusza w Jeleniej Górze, od początku wspierając śp. ks. Jerzego Gniatczyka w jego posłudze duszpasterskiej. Przez wiele lat była członkiem Rady Parafialnej, katechizowała w Szkole Podstawowej nr 18, która znajdowała się na terenie wspomnianej parafii, przygotowywała dzieci do Pierwszej Komunii świętej, organizowała liczne uroczystości dla dzieci (wizytę św. Mikołaja,  jasełka w szkole i w kościele, konkurs na najpiękniejszą palmę).

Jej praca nie kończyła się zamknięciem sali szkolnej, czy parafialnej, bo trzeba było towarzyszyć dzieciom w nabożeństwach. Wielu Parafian pamięta, że była zawsze obecna z dziećmi na każdym nabożeństwie różańcowym, majowym i roratach, czuwając, aby dzieci godnie w nich uczestniczyły. Potrafiła pogodzić życie rodzinne z niełatwą pracą katechetki.

Za swoją wieloletnią gorliwą pracę w 2012 roku została odznaczona przez Biskupa Legnickiego medalem „Zasłużony dla Diecezji Legnickiej”.

Dziękujemy dobremu Bogu za katechetyczną posługę śp. Emilii Nowocień, za jej zaangażowanie w życie parafialnej wspólnoty, za obecność, która nie kończy się tym fizycznym rozstaniem, bo przecież pamięć duchowa i modlitewna pozostanie nadal między nami, aż do spotkania w wieczności.

Ostatnia strona księgi Twojego życia jest już zamknięta.

Już nie musisz wierzyć. Już wiesz!

Do zobaczenia! Spoczywaj w pokoju wiecznym!

Barbara Ludorowska

katechetka z Jeleniej Góry