SESJA NAUKOWA Z OKAZJI 40-LECIA ADHORTACJI APOSTOLSKIEJ "CATECHESI TRADENDAE"

Drodzy Katecheci!

W najbliższym czasie przypada 40. rocznica ogłoszenia posynodalnej adhortacji apostolskiej "Catechesi tradendae". Ten dokument św. Jana Pawła II z 1979 roku stanowi cenną inspirację do katechetycznych refleksji. Podejmiemy je podczas sesji naukowej, która odbędzie się 22 października 2019 roku (wtorek) o godz. 16:00 w Centrum Spotkań imienia Jana Pawła II przy Placu Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1 w Legnicy. W trakcie spotkania Uczestnikom zostanie przybliżona treść wspomnianego dokumentu, jego podział i wypływające z niego impulsy dla katechezy. Będzie też przedstawiony jego odbiór przez zaproszonych Prelegentów, jak również wpływ na współczesną katechezę.

Po sesji odbędzie się krótkie spotkanie Katechetów z Legnicy związane z organizacją Orszaku Trzech Króli w Legnicy w dniu 6 stycznia 2020 roku (poniedziałek).

Zakończymy Mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski o godz. 18:00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Mendyka. W ten sposób uczcimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i proszę Katechetów spoz dekanatów legnickich (otrzymali stosowne pisma) o zgłaszanie się mailowo lub telefonicznie.