20.11.2020 - 41. OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM KATECHETYCZNE KUL

Drodzy Katecheci!

W związku z ograniczonymi możliwościami organizowania doskonalenia zawodowego proponujemy udział w 41. Ogólnopolskim Sympozjum Katechetycznym organizowanym (online) przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Odbędzie się ono w dniu 20 listopada 2020 roku (piątek) w godz. 16:00-20:00. Szczegółowy program poniżej.

Zachęcam do zainteresowania się tą propozycją.

41. Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne

Nowa epoka polskiej katechezy

20.11.2020 (piątek) godz. 16.00-20.00

Sympozjum odbędzie się w formule on-line za pomocą aplikacji Zoom

Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ

W razie potrzeby uzyskania zaświadczenia potwierdzającego udział w sympozjum prosimy o kontakt po sympozjum

z ks. Damianem Fołtynem: damian.foltyn@wp.eu lub ks. Jakubem Kuchtą: jak.kuchta@gmail.com

Prowadzący: ks. dr hab. Piotr Goliszek, prof. KUL

16.00-16.15 Otwarcie sympozjum

16.15 – 16.45 – Geneza nowego Dyrektorium o Katechizacji (ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL)

16.45 – 17.15 Główne idee nowego Dyrektorium o Katechizacji (prof. dr hab. Anna Zellma, UWM OIsztyn)

17.15 – 17.45 Założenia Podstawy programowej katechezy z 2018 roku (ks. dr hab. Waldemar Janiga, UPJPII Kraków)

17.45-18.00 Przerwa

Prowadzący: ks. prof. dr hab. Marian Zając

18.00-18.30 Wytyczne Programu nauczania religii z 2018 roku (ks. dr Jarosław Kowalczyk, PWT Wrocław)

18.30-19.00 Covid-19 jako wyzwanie dla katechezy szkolnej (dr Joanna Staniś-Rzepka, UAM Poznań)

19.00-19.30 Katecheza parafialna dzieci i młodzieży w czasie pandemii (ks. dr hab. Paweł Mąkosa, prof. KUL, ks. dr Łukasz Simiński, UMK Toruń, ks. dr Damian Broda, Cieszyn)

19.30-20.00 Dyskusja

20.00 Zakończenie sympozjum

KOMITET OGRANIZACYJNY

PRZEWODNICZĄCY KOMITETU:

ks. mgr lic. Damian Fołtyn, ks. mgr Dominik Kiełb

SEKRETARZ KOMITETU:

ks. mgr lic. Jakub Kuchta, mgr lic. Paulina Skórnicka, mgr lic. Aleksandra Turek

CZŁONKOWIE:

prof. dr hab. Helena Słotwińska,

ks. prof. dr hab. Marian Zając,

ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL,

ks. dr hab. Paweł Mąkosa, prof. KUL,

ks. dr hab. Piotr Goliszek, ks. dr Roman Janiec, ks. dr Bartłomiej Krzos,

ks. mgr lic. Andrzej Hano, ks. mgr lic. Sebastian Mandrysz, mgr lic. Olga Cieniuch, ks. mgr lic. Jakub Kuchta, ks. mgr lic. Damian Fołtyn, mgr lic. Paulina Skórnicka, mgr Aleksandra Turek, ks. mgr Dominik Kiełb, ks. mgr Jakub Wyrozębski, mgr Kathia Sheptytska, ks. mgr Łukasz Dziedzic, ks. mgr Hubert Równicki, ks. mgr Kordian Broniarczyk, mgr Krzysztof Szachoń.