"ROLA KATECHEZY W ODKRYWANIU POWOŁANIA MISYJNEGO" - SEMINARIUM W DOLNOŚLĄSKIM OŚRODKU DOSKONALENIA NAUCZYCIELI

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu

zaprasza katechetów

na szkolenie

(za pośrednictwem platformy Microsoft Teams)

Seminarium:

"Rola katechezy w odkrywaniu powołania misyjnego"

PROGRAM:

14.00 – 14.10 – otwarcie seminarium

* dr Jolanta Horyń - Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu

14.10-14.30

* „Wychowanie do misji”

ks. dr Zbigniew Sobolewski – dyrektor Dzieła Pomocy Ad Gentes. Autor wielu publikacji dla dzieci i dorosłych.

14.30-14.50

* „Świadomość misyjna”

ks. dr Paweł Płaczek – dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Rzeczoznawca ds. oceny programów nauczania religii i podręczników katechetycznych Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

14.50-15.10

* „Misja i rola szkoły w kształtowaniu kluczowych dla świata postaw solidarności”

ks. mgr Jerzy Babiak – dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu.

15.10-15.30

* „Katecheza misyjna z perspektywy misjonarza i katechety”

ks. dr Bogdan Michalski – kapłan archidiecezji wrocławskiej i katecheta w Szkole Podstawowej w Wilczkowie. Wieloletni misjonarz na Ukrainie i w Peru, misjolog.

15.30-15.50

* „Misje w katechezie – braterstwo we współczesnym Kościele”

mgr Sylwia Janiak vel Kubiak – katechetka i nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej w Chojnie. Współpracuje przy organizacji wielu akcji misyjnych.

15.50-16.10

* „Misjonarz na Post – misyjna akcja w sieci”

mgr Zofia Kędziora – dziennikarka i publicystka katolicka, współpracująca m.in. z: onet.pl, misyjne.pl czy opoka.org. Koordynatorka wielu kampanii społecznych „Misjonarz na Post”.

Koordynator: ks. dr Piotr Sierzchuła

Termin: 11 marca 2021 roku (czwartek)

Godziny: 14.00-16.15

Cena: bezpłatne