DZIEŃ SKUPIENIA DLA KATECHETÓW ŚWIECKICH I SIÓSTR ZAKONNYCH PRZED ROZPOCZĘCIEM ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO 2019/2020 - KRZESZÓW, 31 SIERPNIA 2019 (SOBOTA)

DZIEŃ SKUPIENIA
DLA KATECHETÓW ŚWIECKICH I SIÓSTR ZAKONNYCH
PRZED ROZPOCZĘCIEM ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

KRZESZÓW,

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ

SOBOTA, 31 SIERPNIA 2019 ROKU

godz. 9.45 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 10.20 – konferencja pt. Reforma systemu edukacji jako wyzwanie dla katechezy i szkolnego nauczania religii

(ks. prof. dr hab. Piotr TOMASIK – dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, koordynator Biura Programowania Katechezy przy Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski)

godz. 11.00 – koncert w ramach letnich koncertów organowych

godz. 11.15 – okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania

godz. 12.00 – Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Stefana CICHEGO

• Akt oddania się Katechetów Matce Bożej Łaskawej

• Podziękowania dla Katechetów przechodzących na emeryturę

• Posłanie Katechetów rozpoczynających pracę

• Uroczyste błogosławieństwo Katechetów

godz. 13.30 – posiłek

godz. 14.30Ochrona dzieci i młodzieży w Kościele (ks. dr Piotr KOT – delegat Biskupa Legnickiego ds. ochrony dzieci i młodzieży)

• Wystąpienia zaproszonych Gości reprezentujących poszczególne Wydawnictwa

• Komunikaty Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej

• Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie spotkania około
    godziny 16.00

Wszystkich Katechetów serdecznie zapraszamy
do udziału w dniu skupienia.

Jednocześnie prosimy o punktualne przybycie do Krzeszowa i udział we wszystkich punktach programu.